Przejdź do treściKomunikacjaDarmowy parkingSklep w pobliżuŻabka, Biedronka, Dino
Restauracje w pobliżu


Najbliższa 100 m od hotelu
Wygodny dojazdHerbata i kawa


dostępne w naszych kuchniach

Pensjonat a hotel – jakie są różnice?

Komfortowy pensjonat w malowniczej części Rokietnicy, a może nowoczesny hotel? Takie pytania dziś zadają sobie turyści i osoby, przybywające do tej części kraju z wielu innych powodów, również służbowych. Pytanie w ogóle – czym różni się pensjonat od hotelu? Nazwy te bardzo często stosowane są zamiennie, a okazuje się, że oba obiekty znacznie się od siebie różnią. Warto więc te różnice poznać.

Jakie założenia musi spełniać hotel?

Hotel powinien oferować minimum 10 pokoi, które muszą być pokojami prywatnymi. Chodzi o to, że jeżeli pokój jest 2-3 osobowym, przebywać w nim mogą tylko i wyłącznie rodziny lub znajomi. Nie można przydzielać do poszczególnych pokoi zupełnie obcych osób. Każdy pokój musi posiadać własną łazienkę. Goście hotelowi podczas pobytu mogą korzystać z usługi sprzątania, serwisu pokojowego i restauracji hotelowej.

Czym powinien charakteryzować się pensjonat?

Pensjonat musi oferować minimum 7 pokoi. Do tego powinny świadczyć całodzienne usługi gastronomiczne. Zazwyczaj są to obiekty kameralne i znacznie spokojniejsze niż hotele. To dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi planujących urlop, ukierunkowanych na wypoczynek i relaks, choć nie tylko. Pensjonat nie wybiera gości, obsługuje wszystkich, którzy zwracają uwagę na jego ofertę i wyrażają chęć zamieszkania w wybranym pokoju.

Hotel czy pensjonat?

Wybór między pensjonatem a hotelem jest zależny od celu pobytu. Hotele są bardziej oficjalne i kompleksowo podchodzą do potrzeb gości, ale za to sporo kosztują. Jeżeli jednak zależy komuś na wysokim poziomie komfortu i odpoczynku, a do tego nie musi liczyć się z kosztami, hotel jak najbardziej będzie dobrym rozwiązaniem.

Wybierając się do konkretnej miejscowości w celach turystycznych, z nastawieniem na wypoczynek i zwiedzanie, warto wziąć pod uwagę ofertę pensjonatu. Pensjonaty można dziś znaleźć w wielu miejscach na terenie Polski, a w szczególności nad morzem i w górach. Obiekt ten zwykle proponuje komfortowe pokoje w atrakcyjnych cenach.

Wybór należy do każdego z osobna. Ułatwić go sobie można określając pewne priorytety i oczekiwania względem obiektu noclegowego. Każdy może mieć przecież inne potrzeby. Dlatego tak duże urozmaicenie w ofertach zapewnia możliwość znalezienia tej, która usatysfakcjonuje pod każdym względem.

Hotel dla zamożnych

Hotel to odpowiednie miejsce dla tych, którzy cenią sobie wygodę i kompleksową obsługę. Przede wszystkim dla ludzi zamożnych, którzy nie muszą liczyć się z wysoką opłatą za wynajem pokoju i licznymi kosztami dodatkowymi.

Hotel dla pracowników?

Pensjonaty dziś mają ciekawą ofertę również dla pracowników, a konkretnie dla firm, które rozglądają się za pokojami pracowniczymi. Proponują komfortowe pokoje z podstawowym wyposażeniem w rozsądnych cenach. Przy dłuższych pobytach zapewniają możliwość negocjacji.

Podsumowanie

Przy dłuższym zastanowieniu można dojść do wniosku, że pensjonat w wielu kwestiach wydaje się znacznie atrakcyjniejszy niż hotel. Przede wszystkim:

  • ma przystępne ceny
  • posiada atrakcyjną ofertę dla turystów, ludzi biznesu i pracowników
  • jest bardziej kameralnym miejscem
  • udostępnia dobrze wyposażone pokoje

Rozglądając się za noclegiem w obcym mieście warto rozważyć oferty, jaką przygotował niejeden hotel i pensjonat, a jeżeli chodzi o Rokietnicę, to przede wszystkim zwrócić uwagę na ofertę hotelu MAGNES. Można tu miło spędzić czas i jest bardzo dogodny dojazd z takich miejscowości jak Szamotuły i Tarnowo Podgórne. Wystarczy dopytać o szczegóły i zarezerwować nocleg, bez względu na to, czy ma to być pokój dla jednej osoby, czy kilku. To również świetne miejsce na nocleg dla pracowników.

Wróć do spisu treści